Csapatunk

Hogyan dolgozunk?

Küldetésünk a Nihon GO nyelv óráin egy olyan közösség kialakítása, ahol nem az egymáshoz mért tudás és a versengés a cél, éppen ellenkezőleg: a közös fejlődés és az egymástól való tanulás. Lépjünk ki a hagyományos iskolai keretek közül és teremtsük meg azt a környezetet, ahol nem a dolgozatra való készülés és a mások véleményétől való félelem a mérvadó, hanem az egymást segítő tanulás, és az egyéni tempóban történő haladás az elsődleges cél

A kurzusok alatt nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy minden tanóra jó hangulatban teljen, azért, hogy a diákok egyfajta szórakozásként tudják elsajátítani a tananyagot, ezzel is kilépve a megszokott, tankönyvízű iskolavilág kereteiből.

Minden órát igyekszünk humorral, érdekességekkel, saját történeteinkkel színesíteni, hogy ezáltal is elősegítsük a jó hangulat megteremtését, valamint a tanulnivalók könnyebb elsajátítását.

Legyél Te is a Nihon Go csapat tagja. Induljunk az úton: Nihon GO!

Mivel dolgozunk?

A Nihon GO japán kurzusain a saját készítésű anyagaink mellett sok játékkal és modern eszközökkel haladunk a magyar nyelvű Dekiru 1-2 tankönyvek anyaga mentén. A csoportokkal egyénileg szabjuk meg a célokat és igényeket, így a Nihon GO tanulói nem egy tantervhez igazodva tanulnak, hanem fordítva történik és az igényekhez igazodik a tananyag.

Miért a Nihon GO?

Mert ebben az új iskolában olyan módon tanulhatsz, ahogy Te szeretnél. Olyan eszközökkel fogod megkapni a tudást, amik fejlesztenek és segítenek. Mert a tanáraink támogatni fognak Téged, nem pedig nyomást helyezni Rád. Hiszen a diákjaink közössége egymást is motiválja és tanítja, valamint az online térnek köszönhetően bárhol, bármikor

Japán nyelvtanár
Japán nyelvtanár

Baranyai Péter

Sziasztok! 

Baranyai Péter vagyok a Nihon GO nyelviskola alapítója és vezetője. Nagyon örülök, hogy érdeklődsz a japán nyelv és kultúra iránt! Nekem ez a szerelem egészen fiatal koromban, 8 évesen kezdődött, amikor a családommal kiköltöztünk 4 fantasztikus évre Tokyo-ba. Azóta összesen 6 évet éltem Japánban és mit mondjak: a mai napig nem múlt el a szeretetem a nyelv és a kultúra iránt.

Magyarországon a Károli Gáspár egyetemet végeztem el japán és történelem szakokon és 2006 óta tanítok magánban, középiskolában és egyetemen is. Ha össze kellene az eddigi diákjaimat számolni, közel 500 diáknak mutattam meg a japán nyelv szépségeit. Tolmácsként és fordítóként is szoktam tevékenykedni nagyobb sportrendezvényeken és cégeknél eseti jelleggel.

Nagyon szeretek emberekkel dolgozni, kommunikálni. Ez jellemzi a tanóráimat is: sok interakció és kreativitást igyekszem belevinni, hogy ne csak a nyelvtan legyen meg, hanem használni is tudjuk a tanultakat. Persze igyekszem mindenkit önmagához képest fejleszteni, hogy eljusson mindenki a saját maga +1 szintre.

A Nihon GO alapításának az oka is ehhez kapcsolódik: szerettem volna egy olyan iskolát, ahol a diákok stressz nélkül és saját igényeikhez mérten tudnak fejlődni, tanulni. Hiszek abban, hogy minden ember egy kicsit máshogy van bedrótozva, ettől izgalmas egy-egy tanóra számomra is. A Nihon GO-nál igyekszünk ezeket figyelembe véve olyan órákat tartani, amik Neked szólnak. Gyertek, induljunk együtt az úton! Nihon GO!!! ^^

Japán nyelvtanár
Japán nyelvtanár

Nagy Renáta

Halihó! 

Reni vagyok, a Károli Gáspár Egyetem japanológia szakán tanultam és a kutatási területem a japán leíró nyelvészet, azon belül is a jövevényszók kiejtése, valamint használata a külföldi nyelvtanulók körében. Egy évet töltöttem Japánban a Fukushima Egyetem cserediákjaként, mialatt felszolgálóként dolgoztam egy autentikus japán étteremben.

Néhány éve kezdtem el tanítani a nyelvet, eleinte magántanárként, majd a NihonGO nyelviskola megalakulását követően kis csoportos kurzusok vezetőjeként. Óráimon elsősorban a mindennapi kommunikációban hasznosítható nyelvtudás elsajátítását tartom fontosnak, a hagyományos iskolai tananyaggal szemben. Igyekszem mindig hasznos kulturális információkkal is kiegészíteni az adott anyagot, ezzel is érdekessé és mind hasznossá tenni az újonnan szerzett ismereteket.

Nem csak munkámként tekintek a japán tanításra, de ez egyben a hobbim is, és sok év elteltével is ugyanolyan mértékben rajongok Japán iránt, mint a kezdetekben.

Japán nyelvtanár
Japán nyelvtanár

Fehér Judit

Sziasztok!

Fehér Judit vagyok, a Károli Gáspár Református Egyetem keleti nyelvek és kultúrák – japán szakirány szakán tanultam, teljes fordítói specializációval, azon belül is szakfordításra szakosodtam.
2021. februárja óta tanítok a NihonGo-nál, előtte a Fukushima Egyetem ösztöndíjas cserediákjaként egy évet (2019-2020) töltöttem Japánban, mindeközben felszolgálóként dolgoztam egy helyi tradicionális étteremben.

A japán kultúra már egészen kicsi gyerekként ért el engem az akkoriban vetített animéken keresztül (főleg az InuYasha ragadott magával), majd 12 évesen kezdtem el belekóstolni a japán nyelvbe magántanár segítségével. Így nem volt kérdés, hogy később milyen irányban szeretnék továbbtanulni és dolgozni.

Csupán pár éve kezdtem el tanítani a nyelvet, a NihonGO nyelviskola indított el engem a tanítás útján. A magánórákon és a csoportos órákon egyaránt fontosnak tartom, hogy az tanórák ne csak informatívak legyenek, hanem egyben szórakoztatóak is. Igyekszem humorral és saját történetekkel, tapasztalatokkal, valamint kulturális és hasznos, a mindennapokban előforduló információkkal színesíteni az órákat, hogy a megszokott tankönyvízű tanulás kereteiből kilépve a diák játszva, stresszmentesen tanuljon.
A japán nyelv tanulása mellett fontos a kultúra ismerete is, így igyekszem minden tanórába kulturális perceket, kitekintőt is belevinni.

Számomra a tanítás nem csupán egy munka, hanem maga az ikigai.
Induljunk együtt az úton, Nihon GO! 

Japán nyelvtanár
Japán nyelvtanár

Jónás Karolin

Sziasztok!

Karolin vagyok, és az ELTE Japán nyelv és kultúra szakán végeztem az egyetemet, amelynek ideje alatt 6 hónapig Tokióban, a Meiji Egyetemen volt szerencsém tanulni. Fiatalkoromban hosszú évekig autodidakta módon foglalkoztam a japán nyelvvel, míg nem 2019-ben először nyelviskolában, majd 2020-tól az egyetemen folytattam tanulmányaimat, így nagyon sok különböző módszerrel találkoztam már a nyelvtanulást illetően.

A tanítással azt szeretném elérni, hogy diákjaink is ugyanúgy megszeressék a nyelvet, ahogy én is beleszerettem a kezdetekkor. Célom az, hogy egy erős alapot tudjunk lefektetni, amelynek köszönhetően az előrehaladás során is a diákok bátran mernek majd új célokat lefektetni maguk elé, ezen az úton pedig a lehető legtovább szeretném támogatni őket.

A nyelv mellett előszeretettel foglalkozom a japán történelemmel, illetve a pop kultúrával is, így igyekszem minél több érdekességet becsempészni az órákba, hogy a nyelv ismerete mellett a kultúrát is ne csak megértsék a diákok, de el is mélyedhessenek benne.